Budowa linii elektroenergetycznej
400 kV Jasiniec - Pątnów

 

STRONA GŁÓWNA / Moc pomocy w czasie pandemii

Moc pomocy w czasie pandemii

Infrastruktura Polskich Sieci Elektroenergetycznych, dzięki której prąd jest dostarczany do wszystkich regionów kraju, jest obecna w ponad 1000 gmin w całej Polsce. Dlatego też ważną częścią działalności firmy jest współpraca ze społecznościami lokalnymi, zwłaszcza w czasie pandemii. PSE podjęły szereg działań, które pomagają w walce z koronawirusem mieszkańcom tych regionów, w których znajdują się lub powstają linie najwyższych napięć i stacje elektroenergetyczne.

Sprzęt dla szpitali

PSE pomogły szpitalom, przekazując im darowizny pieniężne i rzeczowe. Wraz z  rozwojem pandemii zmieniały się potrzeby lekarzy i służb medycznych, a decydującym czynnikiem był czas potrzebny na dostarczenie sprzętu. Dlatego PSE współpracowały z  Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia, dzięki czemu pomoc była skoordynowana i trafiała tam, gdzie była najbardziej potrzebna.

PSE sfinansowały m.in. zakup specjalistycznego samochodu do przewozu próbek oraz izolatorów RNA dla Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli, co pozwoliło na przyspieszenie prowadzenia badań u pacjentów z  podejrzeniem zakażenia COVID-19. Z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie oraz Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu zostały wyposażone w respiratory i inny specjalistyczny sprzęt medyczny oraz urządzenia do  dezynfekcji.

W ramach akcji #WdzięczniMedykom, PSE rozpoczęły także współpracę z Caritas Polska – największą organizacją dobroczynną, prowadzącą działalność na terenie całego kraju. Darowizny pozwolą na sfinansowanie specjalistycznego sprzętu medycznego dla placówek ochrony zdrowia, które znajdują się w gminach i powiatach, gdzie istnieje lub powstaje infrastruktura elektroenergetyczna należąca do PSE.

Długofalowe planowanie

Trudno przewidzieć, kiedy skończy się pandemia, a wsparcie potrzebne jest cały czas. Dlatego PSE nadal pracują nad zakupem masek, przyłbic, kombinezonów, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji do ponad 40 samorządów i kilku domów opieki społecznej.

Niezależnie od zagrożeń i trudności spowodowanych przez koronawirusa, firma nie ograniczyła działań tylko do swoich podstawowych obowiązków: dbałości o stabilną i  bezpieczną pracę systemu elektroenergetycznego oraz realizacji inwestycji związanych z  budową i modernizacją infrastruktury przesyłowej.

Więcej informacji na stronie pse.pl.


INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna Eltel Networks Olsztyn S.A.   SPIE Gdańsk   Elfeko S.A.